Čapljinci u Vukovaru odali počast herojima Domovinskog rata

Published by Urednik on

Povodom 28. obljetnice okupacije Vukovara, veliki broj Čapljinki i Čapljinaca sudjelovao je u tradicionalnoj koloni sjećanja na stradanje grada Heroja. I ove godine koloni su se pridružili i učenici Srednje škole Čapljina.

Sudjelovanjem u koloni sjećanja te paljenjem svijeća i polaganjem vijenaca odali su počast svim stradalim, nestalim i ranjenim braniteljima Domovinskog rata.

Autobus iz Čapljine otputovao je u nedjelju 17. studenoga u jutarnjim satima u Vukovar, a već u poslijepodnevnim satima svi iz Čapljine posjetili su spomen obilježje Ovčaru gdje su položili cvijeće i zapalili svijeće za sve žrtve.

Posjetili su i muzej u Vukovarskoj bolnici, gdje su upoznati sa strahotama koje su u prostorijama bolnice proživjeli zarobljenici, ranjenici i ostali. 

Naše sugrađanke i sugrađani priključili su se koloni kod Vukovarske bolnice i krenuli put Memorijalnog groblja gdje su sudjelovali u programu. 

Categories: Vijesti