Učenici posjetili JP ELEKTROPRIVREDA HZ HB poslovnicu Čapljina

Published by Srednja Škola on

Učenici drugog razreda Srednje škole Čapljina, koji se obrazuju za zanimanje elektromehaničar, su u četvrtak, 30.prosinca 2020. godine, s profesoricama Dinom Goluža i Dijanom Oršulić, posjetili JP ELEKTROPRVIREDA HZ HB poslovnicu Čapljina. Vide Bošković, rukovoditelj poslovnice, je pokazao shemu razdjelne mreže općine Čapljina i objasnio način rada te mreže. Nakon toga smo imali priliku vidjeti VN energetski transformator, različite vrste VN i SN vodova i kabela. Obišli smo i trafo stanicu koja je u sklopu poslovnice.

Na ovaj način su nam zorno prikazani dijelovi koje teorijski učimo iz različitih predmeta svoje struke. Zahvaljujemo gospodinu Vidi Boškoviću koji nam je posvetio vrijeme i omogućio ovu posjetu.

 Učenici 2.a razreda

Categories: Vijesti