POSJET CENACOLU

Published by Srednja Škola on

Učenici naše škole u pratnji profesorica Marine Krmek, Martine Perić i Maje Kature su posjetili vjersku zajednicu Cenacolo u Međugorju.
Cilj posjeta je bio edukacija učenika o ovisnostima koje su u današnje  vrijeme sve češći problem među mladima.

U Bosni i Hercegovini postoje dvije bratovštine koje djeluju u sklopu Zajednice, a naši učenici su posjetili mušku bratovštinu “Polje Života”.
Srdačno su primljeni i provedeni kroz sami kompleks u kojemu mladi žive i rade. Imali su prigodu poslušati svjedočanstva dvojice mladića, Antonia i Matea, koji su Zajednici pristupili zbog problema s kockom, drogom, alkoholom… Nakon što su učenici poslušali njihove priče, ostatak vremena su proveli postavljajući pitanja mladićima i razgovarajući s njima.

Prije polaska su zajedno razgledali suvenirnicu Zajednice u kojoj članovi prodaju svoje ručne radove (narukvice, krunice, slike), te su svojom kupovinom izravno podržali rad nevladine Zajednice, čiji su jedini prihodi donacije ljudi.

Categories: Vijesti