Priredba u čast sv. Nikoli

Published by Srednja Škola on

Nalazimo se u nekom čudnom vremenu u kojemu su na žalost sve više nazočni strah, briga, neraspoloženje,… Ako se vratimo u povijest, nailazimo također na razdoblja teških vremena. Iz navedenog zaključujemo kako ni u vremenu u kojem je živio sv. Nikola nije bilo lako živjeti, ali ono što je poanta jeste da ljudi nikada nisu gubili vjeru, vjeru u to da uvijek nakon kiše izlazi sunce, da postoji dobro i da postoje ljudi koji vole činiti dobro.

Učenici i profesori Srednje škole Čapljina već tradicionalno organiziraju priredbu u čast svetom Nikoli, a na veliku radost mališana! Budući da je ova godina bila teška, oni su radili još više, to jest odlučili su osim priredbe za Srednju školu Čapljina i Dječji vrtić Čapljina ove godine posjetiti i Osnovnu školu Vladimir Pavlović i to u dva termina (jutarnjem i poslijepodnevnom) kako bi obradovali svu djecu od 1. – 5. razreda uključujući i mališane iz područnih škola.

Priredbu su pripremali učenici dramske sekcije s prof. Anom Falak i prof. Majom Katura; učenici recitatorske sekcije s prof. Adrianom Rajič i prof. Šimom Doko; članovi zbora s prof. Monikom Raguž. Za kostimografiju pobrinula prof. Mirela Borovac Falak.

Tekst za dramski ulomak napisali su učenici III.1 – Iva Bule, Dragica Butigan, Zvonimir Krešić i Petra Moro na satu izborne nastave hrvatskog jezika.

Ove godine su slatkiše za mališane darovale trgovine: Best, Konzum i Namex (za osnovnoškolce), a Promex (za djecu u vrtiću)!!! Od srca im veliko hvala!

Učenici koji su sudjelovali: dramska sekcija (Leo Marković, Anđela Ivanković, Mia Crepulja, Lucijan Puharić, Marija Kasalo, sv. Nikolu glumio je učenik: Lukas Turk), recitatori (Marija Budimir i Ivana Lukenda), voditeljica: Ana Borovac, Krampusa je glumila učenica: Dragica Butigan, zbor: Ana Previšić, Luka Džalto, Luka Milanović, Vlado Rebac, Kristina Lozić, Petra Moro, Marija Kasalo, Antonio Šimić, Andrea Martinović, Nikolina Karlušić, Ivana Dragičević, Nikolina Limov, Ana Milanović, Ivana Dodig, Jana Majstorović, Ljubica Previšić, Dragica Butigan, Iva Bule, Klara Pavlović, Zvonimir Krešić, Lorena Jović, Ema Vego, Petra Bošković, Ela Goluža, Lara Tunjić, Lana Kolovrat, anđeli: Karla Pavlović, Zvonimir Krešić, Luka Džalto, Ana Previšić.

Categories: Vijesti