POSJETA PODUZEĆU ZA PRERADU VOĆA I POVRĆA REGIUS ČAPLJINA

Published by Srednja Škola on

Učenici poljoprivredne struke – smjer fitofarmaceut, odjeli 3.g i 4. b, Srednje škole Čapljina u pratnji profesora stručne i praktične nastave, prof. Ankice Alilović i prof. Marijofila Rupčića, posjetili su tvornicu za preradu voća i povrća Regius Čapljina.

Imali su priliku upoznati se s načinom proizvodnje sušenog voća, povrća, pekmeza te sokova.Obišli su postrojenje tvornice gdje im je voditelj proizvodnje pokazao svaki stroj i objasnio način njegova rada. Nakon upoznavanja učenici su imali mogućnost  postavljati pitanja o proizvodnji te iznositi zaključke na osnovu viđenog.

Tvrtka Regius Čapljina proizvodi čips od jabuke i japanske jabuke, suhu šljivu, suhu smokvu i rajčicu.

U svom proizvodnom asortimanu imaju pekmez od šipurka, šljive, smokve i kupine.

U budućnosti planiraju proširiti asortiman proizvodnjom čipsa od kivija koji se zasad proizvodi  samo probno. Zahvaljujemo vlasnicima tvrtke Regius Čapljina na gostoprimstvu i dobroj suradnji.

Aktiv agronoma

Categories: Vijesti