Mjesec hrvatskoga jezika

Published by Srednja Škola on

Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje je 2013. godine pokrenuo manifestaciju Mjesec hrvatskoga jezika koja počinje 21. veljače (Međunarodni dan materinskoga jezika), a završava 17. ožujka (na dan objave Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika).

Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva obilježava se 22. veljače, a taj je dan odabran kao spomen na dan kada je tiskana prva hrvatska knjiga – Misal po zakonu rimskoga dvora. Kako bi se upoznali s vrijednostima i ljepotama hrvatskoga glagoljičnog pisma, učenici prvog razreda Srednje škole Čapljina (odjel I. n – tehničar nutricionist), u pratnji profesorice Maje Katura, posjetili su Gradsku knjižnicu Čapljina. Kroz zanimljivu radionicu učenici su se upoznali sa slovima glagoljičnog pisma, pokušali ih napisati, a i provjerili svoje znanje kroz Glagoljosmjerku (osmosmjerku s glagoljicom).

Zahvaljujemo ravnateljici Moniki Sulić na srdačnom dočeku i nadamo se skorom ponovnom druženju.

Categories: Vijesti