Posjet Gradskoj knjižnici

Published by Srednja Škola on

U sklopu Mjeseca hrvatskoga jezika 7. ožujka, učenici četvrtog razreda gimnazije Srednje škole Čapljina s profesoricom Anom Falak i pedagoginjom Katarinom Budimir  posjetili su Gradsku knjižnicu. U opuštenom druženju učenici su upoznati sa sadržajem i fondom knjižnice, te su ujedno pregledali stručne knjige iz hrvatskog jezika, kao i literaturu za maturalne radove.

Gradsku knjižnicu su 9. ožujka posjetili učenici Dramske sekcije Srednje škole Čapljina s profesoricama Anom Falak i Majom Katura. Učenici su pregledali knjige s dramskim tekstovima, zabavili se rješavajući književni kviz i poručili kako dramski odgoj ne služi, kako se to obično smatra, samo razvijanju dramske darovitosti i upoznavanju s dramsko scenskim izrazom. On pomaže djetetu u razvijanju osjećajnosti i osjetilnosti, govornih i drugih izražajnih sposobnosti i komunikacijskih vještina, mašte, kreativnosti, otkrivanju i razvijanju sklonosti, sposobnosti, formiranju stavova, razumijevanju međuljudskih odnosa te stjecanju sigurnosti i samopouzdanja!

Categories: Vijesti