Svjetski dan učitelja

Published by Srednja Škola on

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda pokazati da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.

Ove smo godine Dan učitelja obilježili prigodnim izletom u Park prirode Blidinje.

Dan smo proveli u ugodnu druženju s dobro raspoloženim vodičem Tomislavom koji nas je poveo u obilazak prirodnih, povijesnih i kulturnih znamenitosti toga kraja. Posjetili smo Blidinjsko jezero, a zatim i  nekropolu stećaka u Dugom polju, čuli legende o hajduku Mijatu Tomiću te djevojci izrazite ljepote, Divi Grabovčevoj. Slijedio je odlazak u Masnu Luku gdje nas je dočekao fra Josip Vlašić koji nas je upoznao s franjevačkim samostanom i prekrasnom crkvom svetoga Ilije. Zahvaljujemo mu na društvu i srdačnom dočeku, a svim učiteljima i nastavnicima želimo sretan njihov dan.

  

Categories: Vijesti