Terenska nastava – edukativni izlet u Kreševo i Sarajevo

Published by Srednja Škola on

U subotu, 8. listopada 2022., učenici Srednje škole Čapljina, u pratnji svojih profesora, posjetili su Sajam minerala, stijena, fosila, dragog i poludragog kamenja u Kreševu. Manifestaciju organizira Udruga Kreševski citrin, a tijekom godina postala je značajan i prepoznatljiv događaj među skupljačima i izlagačima minerala i kristala iz Bosne i Hercegovine te brojnih europskih zemalja.

Izlagači su nam predstavili kristale i fosile iz Bosne i Hercegovine (kvarc citrin, hijalofan, plavi bartit), nakit izrađen od srebra, poludragog kamenja i različitih vrsta minerala, a i upoznali nas s poviješću rudarstva i kovačkog zanata na našim prostorima.

Prije sajma posjetili smo  Muzej Franjevačkog samostana Kreševo gdje smo vidjeli rijetke, vrijedne i zanimljive izloške koji daju prilično jasnu sliku života ljudi na ovim prostorima.

Sunčano poslijepodne proveli smo u Sarajevu gdje smo uživali u šetnji Baščaršijom i starom gradskom jezgrom.

Categories: Vijesti