Advent u Splitu

Published by Srednja Škola on

Paljenjem prve adventske svijeće u splitskom Đardinu 26. studenoga započela je splitska manifestacija Štorije o‘ Adventa, a 2. prosinca posjetili su je i učenici Srednje škole Čapljina, u pratnji svojih profesorica. Po dolasku u grad, učenici su imali priliku prošetati splitskom rivom, uživati u glazbenom programu i klizalištu na Prokurativama te kušati nešto iz bogate gastronomske ponude adventskih kućica.

Ostatak večeri učenici su iskoristili za posjet Hrvatskom narodnom kazalištu Split kako bi pogledali predstavu U malu je uša đava autorice Tisje Kljaković Brajić. U dva sata urnebesne izvedbe, pratili su život djevojčice od njezina rođenja do početka Domovinskog rata te kroz niz zabavnih priča, s mješavinom smijeha i suza, upoznali i cijelu njezinu obitelj i susjede.

Dobro raspoloženi, i s planovima za nove izlete, učenici i profesorice su stigli natrag u Čapljinu u kasnim večernjim satima.

Categories: Vijesti