NOĆ MUZEJA U DUBROVNIKU

Published by Srednja Škola on

Dana 27. siječnja 2023. godine održala se osamnaesta po redu Noć muzeja, tradicionalna nacionalna manifestacija u organizaciji Hrvatskog muzejskog društva. Tema ovogodišnje Noći muzeja bila je „Muzeji su važni!“, a dubrovačke ustanove u kulturi i muzeji također su pripremili bogat i raznolik program – stalne postave, izložbe te edukativne radionice i igrokaze za djecu.

Učenici Srednje škole Čapljina, u pratnji svojih profesorica, posjetili su Dubrovnik te u društvu dobro raspoložene voditeljice Nede upoznali povijest grada Dubrovnika, prošetali starom gradskom jezgrom, a potom krenuli u obilazak najzanimljivijih lokacija u gradu. Posjetili su Knežev dvor, Dom Marina Držića, Etnografski muzej Rupe te Pomorski muzej. Upoznali su turističku povijest i kulturu Dubrovnika, čuli legende o najpoznatijem dubrovačkom pomorcu i trgovcu Mihu Pracatu, vidjeli dubrovački tradicijski nakit, narodne nošnje, a i prisjetili se djela najpoznatijeg hrvatskog komediografa Marina Držića.

Ostatak večeri proveli su u šetnju Stradunom nakon čega je uslijedio povratak u Čapljinu.

Categories: Vijesti