Dan ružičastih majica

Published by Srednja Škola on

Danas se obilježava Dan ružičastih majica – Međunarodi dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Ove godine fokus je „Cyberbullying“ – nasilje preko interneta (društvenih mreža, platformi za dopisivanje) i mobilnih uređaja. U znak neprihvaćanja svih oblika nasilja, učenici i djelatnici Srednje škole Čapljina obukli su ružičasti odjevni predmet. Članovi Vijeća učenika (Mateja Čuljak, Ivan Stanić i Maša Karamatić) prikazali su učenicima kratki igrokaz na navedenu temu. Ovaj tjedan održana je i radionica, izrađeni plakati, ukrašeni panoi i pripremljen letak s pedagoginjom.

Ovo je ono što se želi poručiti:

Stop vrijeđanju, omalovažavanju, ismijavanju

Stop uhođenju, uznemiravanju

Stop napadu na privatnost

Stop nasilnim i uvredljivim komentarima

Stop neprimjerenom izražavanju

Stop poticanju grupne mržnje

Stop slanju zlobnih i prijetećih poruka

Stop nesavjesnom pristupu štetnim sadržajima

Stop objavljivanju slika bez dopuštenja

Stop lažnom predstavljanju

 

U komunikaciji, objavama, statusima, pričama koristi:

Poštivanje

Prihvaćanje

Razumijevanje

Pristojno izražavanje

Razmisli prije nego nešto napišeš, komentiraš i pošalješ.

 

Categories: Vijesti