Obilježavanje Svjetskog dana Down sindroma

Published by Srednja Škola on

Vijeće učenika Srednje škole Čapljina dugi niz godina obilježava Svjetski dan Down sindroma. Želimo potaknuti na razmišljanje o različitim poteškoćama s kojima se drugi susreću. Bitno je razvijati empatiju, razumijevanje, poštivanje, prihvaćanje i uvažavanje prema drugim osobama. Svojim ponašanjem i stavom prema drugima pokazujemo kakvi smo ljudi. Svatko od nas može učiniti mali znak pažnje koji će drugima značiti mnogo.

I ove smo godine dali podršku nošenjem različitih čarapa. Članovi Vijeća učenika posjetili su Udrugu“Cvijet“ u Čapljini. S pedagoginjom i korisnicima Cvijeta su sudjelovali na radionici. Ono što nas veseli su ovakva druženja gdje se osjeća obostrana sreća i prijateljstvo.

Evo što su naše učenice kazale na navedenu radionicu:

„Bilo nam je zanimljivo družiti se i plesati.“

„Čim smo ušli u prostor „Cvijeta“ osjetila se prijateljska atmosfera.“

„Bili su nam jako simpatični.“

„Primjetili smo kako su se osjećali ugodno s nama.“

„Vrlo zabavno iskustvo.“

Mi se njima zahvaljujemo na gostoprimstvu. A naše zajedničke radove izložit ćemo u našoj školi.

       

           

 

Categories: Vijesti