Mjesec knjige

Published by Srednja Škola on

Listopad je mjesec u kojem se obilježava Mjesec knjige. Cilj je promocija važnosti knjige i ukazivanje na njezinu značajnu ulogu u odgoju i obrazovanju kao i u svakodnevnom životu. Kao bitne stavke važnosti čitanja navode se ovi razlozi:

 • Čitanje donosi mir
 • Čitanje poboljšava pamćenje
 • Čitanje razvija vještine pisanja
 • Čitanje razvija kreativnost
 • Čitanje jača fokus i koncentraciju
 • Čitanje proširuje vokabular
 • Čitanje razvija vještine analitičkog razmišljanja
 • Čitanje produbljuje znanje
 • Čitanje razvija vještine pisanja
 • Čitanje povećava verbalnu inteligenciju
 • Čitanje smanjuje stres
 • Čitanje zabavlja

Od 15. listopada do 15. studenoga obilježava se Mjesec hrvatske knjige. Ovogodišnji slogan glasi Nek¢ ti riječ ne bude strana(c)… Baš kao i što sam slogan poručuje, želimo učenicima približiti knjigu i vratiti je u centar obrazovanja.

Učenici prvog razreda zanimanja ekonomist su sudjelovali na radionici u Gradskoj knjižnici Čapljina. Radionicu su vodile ravnateljica Gradske knjižnice Monika Sulić i pedagoginja Dijana Ivanković. Učenici su se upoznali s radom knjižnice, važnosti obilježavanja ovoga mjeseca i kroz rad iznosili svoja mišljenja o određenim djelima.

 

Categories: Vijesti