Dani otvorenih vrata u Općinskom sudu u Čapljini povodom Europskog dana pravde

Published by Srednja Škola on

Općinski sud u Čapljini otvorio je svoja vrata u sklopu obilježavanja Europskog dana pravde, učenicima Srednje škole Čapljina pružajući im priliku da zavire iza kulisa pravosudnog sustava.                      Posjetitelji su imali priliku upoznati se s radom suda, uvidjeti važnost pravde u društvu te postavljati pitanja sudskim dužnosnicima. Ovaj događaj dio je inicijative koja ima za cilj približiti pravosudni sustav građanima, posebno mladima, kako bi se poboljšala njihova svijest o pravima i obavezama u pravnom okviru.                                                                                                                            Sudski službenici dočekali učenike i nastavnike s entuzijazmom, pružajući im informacije o različitim aspektima sudskog procesa. Učenici su imali priliku sjesti u sudnicu, postavljati pitanja sucima kako bi bolje razumjeli kako pravda funkcionira u stvarnom svijetu. Predstavnici  Srednje škole Čapljina izrazili su zadovoljstvo ovom inicijativom, ističući važnost edukacije mladih o pravosudnom sustavu. Europski dan pravde obilježava se diljem kontinenta kako bi se potaknula transparentnost, pristup i razumijevanje pravosudnog sustava. Ovaj događaj u Općinskom sudu u Čapljini dodatno doprinosi svrsi, pružajući lokalnoj zajednici uvid u rad pravosudnog sustava i jačajući povjerenje u pravdu.

Categories: Vijesti