Sat kodiranja (The Hour of Code)

Published by Srednja Škola on

The Hour of Code (Sat kodiranja) je globalni projekt koji se održava u prosincu. To je mjesec u kojem su rođene Ada Lovelace, (10.12.1815.) britanska matematičarka i općeprihvaćena prva programerka na svijetu, i Grace Murray Hopper,  (9.12.1906.) pionirka informatike, zaslužna za popularizaciju izraza bug i razvoja programerskog jezika COBOL. Cilj projekta je približiti alogoritamski način razmišljanja te razviti kritičko mišljenje  koje će pomoći učenicima u boljem razumijevanju tehnologije kojom se svakodnevno koriste a i udrugim oblastima života.

Projekt je počeo 2014. godine i naša škola od samog početka aktivno sudjeluje u Satu kodiranja.

Tema je bila Razvoj kritičkog mišljenja. Radili smo takozvano unplugged programiranje to jest programiranje bez računala. Uz pomoć profesorice Dine Goluža naučili smo kako neke jednostavne ali i složenije zadatke predstaviti pomoću algoritma.. Na početku smo pogledali prezentaciju kojom nam je predstavljem sat kodiranja i zadaci koje ćemo raditi Prvi zadatak je bio Turistički vodič gdje smo preko grafa riješili problem. Drugi je bio Konjićev skok gdje smo trebali sva polja na ploči koju smo dobili ibići samo jednom i to je trebalo predstaviti pomoću algoritma.Tu smo pokazali svoju kreativnost

Dobili smo diplome za kvalitetno obavljen zadatak. Dobro smo se zabavili a i naučili nešto više o kritičkom  mišljenju.

 

Categories: Vijesti