Edukativno predavanje o trgovini ljudima – prosjačenju

Published by Srednja Škola on

Crveni križ iz Čapljine održao je predavanje na temu trgovine ljudima članovima Vijeća učenika Srednje škole Čapljina. Učenici su mogli čuti osnovne pojmove iz područja trgovine ljudima, što to podrazumijeva, koji su oblici trgovine ljudima s naglaskom na prosjačenje. Zatim su detaljnije upoznati s pojmom prosjačenja, načinom funkcioniranja ljudi u takvom okruženju i negativnim situacijama u koje mogu biti izloženi. Govorilo se i o Konvenciji o pravima djeteta i situaciji u Bosni i Hercegovini po pitanju dječjih prava.

Učenici su dobili i letke s jasnim uputama što se može učiniti kako bi se zaustavilo prosjačenje. Pozivaju na prijavljivanje prosjačenja MUP-u ili Centru za socijalnu skrb, na uključivanje i pomoć humanitarnim organizacijama i udrugama, na usmjeravanje osoba, kojima je potrebna pomoć, organizacijama i udrugama koji im mogu pomoći u njihovim situacijama zbog kojih pristupaju prosjačenju. 

Categories: Vijesti