Projekt „Razgovarajmo o promjenama“

Published by Srednja Škola on

Srednja škola Čapljina sudjeluje u projektu „Razgovarajmo o promjenama“/“ Let¢s debate change“ koji je u organizaciji Agencije lokalne demokracije iz Mostara u suradnji s organizacijom Solidar Suisse. U projektu sudjeluju i škole iz Mostara i Konjica.

Već je održan niz radionica kroz koje su se učenici upoznali s istraživanjem koristeći PAR metodologiju. Upoznati su s različitim pojmovima kao što su intervju, anketa, photovoice, podatak, kodiranje, mapiranje zajednice, uzorak, analiza, prezentacija. Uz teorijski dio u tijeku je i učenički rad na istraživanju.

Treći razred opće gimnazije pripada jednoj skupini koji rade na istraživanju. Druga skupina su učenici iz trećeg razreda tehničara za elektroenergetiku, ekonomista i tehničara nutricionista. U dosadašnjem radu su pokazali veliki uspjeh. Sljedeći koraci su zajednički rad naših učenika i niz drugih aktivnosti o kojima ćemo pisati u nastavku.

  

 

 

Categories: Vijesti