Sat kodiranja (The Hour of Code) i u našoj školi

Published by Srednja Škola on

Već šestu godinu zaredom, u našoj školi održava se sat kodiranja. The Hour of Code je projekt koji se u cijelom svijetu održava u prosincu u kojem su rođene Ada Lovelace, (10.12.1815.) britanska matematičarka i općeprihvaćena prva programerka na svijetu, i Grace Murray Hopper,  (9.12.1906.) pionirka informatike, zaslužna za popularizaciju izraza bug i razvoja programerskog jezika COBOL. Cilj projekta je približiti alogoritamski način razmišljanja  koji će pomoći učenicima u boljem razumijevanju tehnologije kojom se svakodnevno koriste.

U srijedu  10.12.2019. učenici prvoga razreda gimnazije, s profesoricom Dinom Goluža, naučili su osnove programiranja i algoritama pomoću igrice Angry Birds. Na početku smo pogledali video kojim su nam objašnjena pravila igrice. Igrica u početku  nije  bila zahtjevna,  no povećavanjem razina postajale je sve zahtjevnija. Svi smo ubrzo shvatili način na koji riješiti neke zadaće. Bili smo pomalo natjecateljski raspoloženi. Cilj igrice je bio da odabirom koraka (petlji, ponavljanja),  dovedemo pticu do odredišta i da nađemo optimalno rješenje. Bilo je 20 razina a najuspješniji su prešli 18.

Dobili smo diplome za kvalitetno obavljen zadatak. Dobro smo se zabavili a i naučili nešto više o kodiranju.

Iva Sesar, I.1

Categories: Vijesti