Dani kruha 2023.

Published by Srednja Škola on

Gradska manifestacija „Dani kruha“ održana je na Trgu kralja Tomislava. Organizator manifestacije je (kao i do sada) grad Čapljina, a ovogodišnji domaćin je naša Škola – Srednja škola Čapljina.

Voditeljice bogatog programa današnje svečanosti su Lana i Katarina.

Manifestacija je započela točkom Glazbene sekcije SŠ Čapljina izvedbom pjesme: Ljubav sve pozlati. Na početku svečanosti voditeljice su pozdravile sve nazočne, sve sudionike današnjeg programa: Dječji vrtić Čapljina, OŠ Vladimira Pavlovića, OŠ Lipanjske Zore Višići – područni odjel Čeljevo.

Posebno su pozdravile predstavnike gradske vlasti na čelu s gradonačelnikom dr. Smiljanom Vidićem, te njegove suradnike uz Veliko hvala!

Voditeljice su istaknule što se sve može naći danas na našim stolovima: šipci, smokve, grožđe, jabuke, džemovi, peciva, kruh, kolači, …. Svakako osim svega dobroga što nam je majčica Zemlja dala i što su vrijedne ruke pripremile, trebamo se prisjetiti da nije baš svugdje tako. Nažalost i danas se našim planetom vode ratovi i danas je u svijetu veliki broj siromašnih, posebno onih koji su gladni i željni ovih plodova koje mi danas slavimo.

Dani kruha su sve ono što darujemo jedni drugima. Plod je ponekad i lijepa riječ upućena drugima.

Predškolci Dječjeg vrtića Čapljina nastupili su s pjesmom: Recept za radost.

Učenici Osnovne škole Vladimira Pavlovića izveli su igrokaz pod nazivom: Domaća zadaća za Dane kruha.

Učenici Osnovne škole Lipanjske Zore Višići – područni odjel Čeljevo izveli su recitaciju: Došli dani kruha.

Srednju školu Čapljina predstavila je učenica Ivana Lukenda s pjesmom: Pjesma o jeseni.

Naši učenici osim svojih srednjoškolskih obveza nađu vremena i za sudjelovanje u brojnim glazbenim i kulturno umjetničkim društvima, pa su s nazočnima podijelili stihove pjesama – Čija je ono djevojka, te bećarac i napjev – Ja posijah žuto proso. Svečanost su uljepšale čapljinske mažoretkinje nastupom i točkom pom – pon.     Na samom kraju današnjeg programa nastupio je Glazbeni zbor Srednje škole Čapljina.                                                                                                                        Sudionici današnjeg programa uručili su gradonačelniku gospodinu dr. Smiljanu Vidiću skromne darove pripravljene s ljubavlju i zahvalnošću, a gradonačelnik je njih darovao  novčanim prilogom.

Voditeljice Lana i Katarina su zahvalile svima, sudionicima programa, svima koji su došli da uveličaju ovu proslavu, a posebno glavnom organizatoru Gradu Čapljini i gradonačelniku gospodinu  dr. Smiljanu Vidiću.

 

 

        

Radujemo se skorom ponovnom susretu!

 

 

Categories: Vijesti