„ Čep u džep za hendikep“

Published by Srednja Škola on

Vijeće učenika Srednje škole Čapljina poziva sve učenike, roditelje i djelatnike da se uključe u akciju „ Čep u džep za hendikep“ prikupljanja PVC čepova za Udrugu MS (multipla skleroza) „Vjera i borba“ Mostar.

Cilj je sufinanciranje nabavke i kupovine invalidskih kolica i drugih ortopedskih pomagala kao pomoć članovima i oboljelima navedene udruge.

Multipla skleroza je kronična upalna bolest središnjeg živčanog sustava koja se javlja u svim životnim dobima. Ovisno o lokalizaciji i opsegu oštećenja nastaje oštećenje motorike (primjerice poremećaj kretanja ili slabosti motoričke snage ekstremiteta), poremećena je ravnoteža, oslabljen je osjet, smanjuje se vidna oštrina i dr.

Prikupljanjem PVC čepova činite dobro za okoliš, a ujedno činite i veliko humano djelo.

U prostoru Srednje škole Čapljina nalaze se posebno označene kutije za plastične čepove. Bitno je da su čepovi čisti i napravljeni samo od plastike, znači bez primjesa drugih materijala (folija, papira, naljepnica, metala i sl.).

Hvala svima!

Categories: Vijesti