Noć muzeja – Dubrovnik 2020.

Published by Srednja Škola on

Noć muzeja održava se tradicionalno posljednjeg petka u siječnju. To je manifestacija koja je započela 2005. godine s nekolicinom zagrebačkih muzeja, da bi tijekom proteklih godina prerasla u najznačajniju manifestaciju hrvatskih muzeja. Učenici trećeg razreda ekonomske škole i trećih razreda gimnazije (III.1 i III.2) Srednje škole Čapljina uživali su u bogatoj ponudi dubrovačkih muzeja. Muzeji se nalaze na šest lokacija od kojih pet u staroj gradskoj jezgri, dok se jedan nalazi u Cavtatu. Svaki muzej imao je vlastiti program za posjetitelje koji je počeo u 18:00 sati i  trajao je do 1:00 sat iza ponoći.
U pratnji voditeljice, učenici i profesorice su na zanimljiv način razgledali staru gradsku jezgru. Posjetili su Knežev dvor koji prezentira umjetničku i povijesnu baštinu ponajviše posljednjega razdoblja Dubrovačke Republike. Također su se uputili u Dom Marina Držića, jednog od najpoznatijih hrvatskih dramatičara i lirika.  Prvi put ove godine u program je bio uključen i muzej ljubavnih priča. Ovakav dom ljubavnih priča smješten je u Pilama.

Categories: Vijesti