Stručna praksa na CNC stroju

Published by Srednja Škola on

Već u drugome razredu srednje škole naši učenici sudjeluju u projektu YOUR JOB kojim upravlja Caritas Bosne i Hercegovine dok projektne aktivnosti provode Caritas biskupija Mostar  – Duvno i Trebinje – Mrkan i Caritas biskupija Banja Luka. Za učenike 3.b odjela, smjer računalni tehničar u strojarstvu, 12. veljače 2021. započela je stručna praksa koju organiziraju Srednja škola Čapljina, Your Job Čapljina i INTERA TP iz Mostara. Učenici su podijeljeni u dvije skupine, po šest (6) učenika, kako bi se praktična nastava mogla nesmetano odvijati, ali i poštovati potrebne epidemiološke mjere. Svaka skupina će jedanput tjedno, naredni mjesec dana,  dobiti prigodu glodariti i tokariti na CNC strojevima. Za učenike je osiguran besplatan prijevoz, a za sve moguće nejasnoće na raspolaganju su predavači, iskusni stručnjaci INTERE, koji praktičnim i teorijskim izlaganjima upoznaju sudionike sa svim specifičnostima ovoga zanimanja. Ovo je jedna iznimna prigoda da učenici dožive radno okruženje profesije za koje se školuju.

Categories: Vijesti