Dan ružičastih majica

Published by Srednja Škola on

Danas obilježavamo Dan ružičastih majica poznat kao Pink Shirt Day- prevencija vršnjačkog nasilja u školama, koji se obilježava zadnje srijede u mjesecu veljači. I ove godine cilj nam je na simboličan način osvijestiti djecu i mlade na učestali problem vršnjačkog nasilja u školama.

Svjesni prisutnosti nasilja Vijeće učenika naše Škole, izradilo je različite oblike majica od hamer papira na koje su napisane prigodne poruke. Ružičaste majice s porukama postavljene su u hodniku škole. Učenici i profesori pozvani su na nošenje ružičaste majice ili nekog drugog ružičastog detalja. Ovim putem pružamo podršku svim žrtvama koji zajedno sa svima nama trebaju reći NE nasilju, izrugivanju, odbacivanju, neprihvaćanju… Umjesto toga birajmo veliko DA za empatiju, prijateljstvo i prihvaćanje svih onih koji su drugačiji od nas.

Veliko hvala svima koji su dali svoju podršku u obilježavanju ovog dana! 

Categories: Vijesti