Jednodnevni izlet

Published by Srednja Škola on

U petak, 1.srpnja 2022., nakon završetka svih školskih obveza, za djelatinke Srednje škole Čapljina, organiziran je jednodnevni izlet u Šibenik. U Krešimirovu Gradu nas je dočekala dobro raspložena vodička Ivana i pokazala nam najznačajnije gradske znamenitosti. Katedrala svetog Jakova u Šibeniku, djelo Jurja Dalmatinca, jedinstven je spomenik sakralnog graditeljstva, a 2000. godine je uvrštena u UNESCO-ov popis svjetske baštine. Čuli smo povijesne zanimljivosti, vidjeli četiri šibenske tvrđave i prošetali živopisnim ulicama staroga grada. Nakon obilaska uslijedilo je slobodno vrijeme koje smo iskoristili za individualne posjete, ručak, šetnju i kupanje.

Dobro raspoloženi vratili smo se u Čapljinu u večernjim satima.

 

Categories: Vijesti