Mjesec borbe protiv ovisnosti i humanitarna akcija

Published by Srednja Škola on

Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se od 15.11. do 15.12. U Srednjoj školi Čapljina imamo niz planiranih aktivnosti kojima želimo ukazati na važnost prevencije svih oblika ovisnosti. Pošli smo kroz razne teme (Ovisnosti – droga, alkohol, cigarete, Ovisnost o igrama na sreću, video-igricama i društvenim mrežama, Kako pomoći sebi i drugima u borbi protiv ovisnosti, Zdrav način života, Mjesec borbe protiv ovisnosti) na satima odjeljenskih zajednica s razrednicima i s pedagoginjom i na Vijeću učenika. Osim s učenicima, planirano je i predavanje za roditelje 1. razreda, koje će održati pedagoginja. Na poticaj koordinatorica Vijeća učenika, realizirana je i posjeta Zajednici „Cenacolo“ u Međugorju. Naši učenici su mogli čuti iskustva osoba koji su prošli kroz razne vrste ovisnosti.

Ono što mi možemo u svom radu jest:

  • Usmjeravati učenike na dobre i pozitivne stvari
  • Motivirati učenike kako bi se uključili u humanitarne aktivnosti, volonterski rad, sportske i druge izvannastavne aktivnosti
  • Informirati i savjetovati učenike o zdravom načinu života, moralnom djelovanju, odgovornom ponašanju, kvalitetnom korištenju slobodnog vremena
  • Informirati učenike o ovisnostima
  • Prepoznati poteškoću i problem kod učenika
  • Uputiti učenike na savjetodavni rad
  • Surađivati s roditeljima
  • Raditi i govoriti s ljubavlju

Uz planiranu aktivnost posjete Zajednici „Cenacolo“ posjetili smo i humanitarnu organizaciju „Marijini obroci“ te im uručili novčane priloge. U humanitarnoj akciji su sudjelovali učenici i djelatnici naše škole.

  

 

Categories: Vijesti