Your Job projekt je nada za bolju budućnost mladih

Published by Srednja Škola on

Dana 7.2. u prostorijama Betanije održano je predavanje o zapošljavanju koju je održala Marija Karlović iz organizacije “Your Job”. Sudjelovali su učenici završnih razreda Srednje škole Čapljina.

Ova organizacija je odlična prilika za sve učenike koji neće nastavljati svoje obrazovanje nakon srednje škole da lakše pronađu posao na području koje ih zanima uz njihovu financijsku pomoć. Razgovarali smo također o ravnopravnosti spolova, gdje su učenici, uz pomoć pitanja postavljenih od strane savjetnice Marije, iznosili svoja mišljenja o ovoj temi.  U razgovoru su aktivno sudjelovali svi učenici te iznosili produktivne načine kojima bi se postigla bolja ravnopravnost muškaraca i žena u BiH.  Mislimo da bi se ova grupa, ili ovakvoj slična trebala održavati često, pogotovo među mladim osobama, kako bi se potakao razgovor o temama koje su često potisnute.

 

 

Categories: Vijesti