DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR

Published by Srednja Škola on

Ime ovog mjeseca  – studeni – samo nam govori kako se nalazimo u vremenu kada nam stižu studen i zima. Studeni svojim vremenskim neprilikama čini da nam studen prostruji tijelom, ali kad dođemo u svoje domove, toplina doma nas ugrije. Sredinom mjeseca osim našeg tijela zebu i naša srca jer se sjećamo ratnih stradanja grada Vukovara i Škabrnje.  To je vrijeme kad se prisjetimo teških uvjeta u kojima su Vukovarci živjeli i u kojima se nisu mogli ugrijati, u kojima je studen grizla njihova tijela i srca i  u kojima su dječaci išli u rat. Dječaci nikad ne bi trebali odlaziti u vojne i ratove. Rata nikad ne bi trebalo biti, niti bi države, gradovi i ljudi trebali ratovati jedni protiv drugih. Države, ljudi i gradovi bi trebali prijateljevati. Iako Čapljina osjeća ljubav i pijetet prema Vukovaru, tek su ove godine  Vukovar  i naš grad postali i službeno gradovi prijatelji. U SŠ Čapljina tradicionalno se održava literarni natječaj posvećen našem gradu prijatelju, a prijateljstvo gradova je bilo inspiracija za ovogodišnju temu: Vukovar, grad prijatelj. Učenici i  profesori su paljenjem lampiona i molitvom odali počast svim vukovarskim žrtvama. Upriličen je i prigodan program koji su pripremili naši profesori hrvatskog jezika, a voditeljica programa je učenica prvog razreda opće gimnazije Lana Grle.

 

Categories: Vijesti