Učenici Srednje škole Čapljina na seminaru STEM for everyone

  • Srijeda, 11 Prosinac 2019

U Centru za edukacije, robotiku, inovacije i tehnologiju (CERIT) organizirana je radionica STEM for everyone (STEM za sve) gdje je cilj bila promocija STEM oblasti s naglaskom na robotiku. Plan je bio da prvo edukaciju prođu profesori koji se dobrovoljno prijave pa tek onda učenici iz pojedinih škola.

Besplatan tečaj za profesore trajao je od 5.9.5019 do 21.9.2019, tri tjedna, po tri dana u svakom tjednu. Ispred Srednje škole Čapljina sudjelovao je profesor Mario Đugum, te nakon uspješno završene obuke škola je dobila na trajno korištenje robotičku opremu (Arduino Mega 2560, Ardublock, i Mbot V1.1.) u vrijednosti oko 300 KM.

U prosincu mjesecu organizirana je također besplatna edukacija za učenike a ispred naše škole edukaciju pohađaju Masnić Marko i Jurković Luka (računalni tehničar u strojarstvu) i Džalto Luka (gimnazija).

Adresa

Srednja škola Čapljina

Ul. Ruđera Boškovića 9

88 300 Čapljina

Hercegovačko-neretvanska županija

Bosna i Hercegovina

Kontakt

Tel:  +387 36 805 - 006

Fax: +387 36 807 - 506

E-mail: sscaplj@tel.net.ba